A Disznó ugyan nem tartozik a vidék legjobb földbirtokosaihoz, viszont rendkívül szeret háborúskodni. Egyszerűen imádja az aranyat és (leginkább másokét) s kapzsisága általában odáig vezet, hogy akár még ötödmagával is képes megtámadni egy várat, hátha bejön...
A Farkas vaskézzel irányítja birtokát, de igazából a háborúskodás iránti szeretete teszi őt az egyik legfélelmetesebb ellenféllé. Célratörő és körmönfont, minden hadicselt és taktikai húzást bevet a győzelem érdekében.
A Főispán a vidék legkegyetlenebb, valamint legsunyibb földesura. Saját személyes érdekeinek előremozdítása érdekében szövetségre lép arabbal és kereszténnyel egyaránt, és nem riad vissza a legkomolyabb hadicselektől a győzelem érdekében.
Frigyes császár talán a legragyogóbb stratégiai lángelme a hadjárat résztvevői között. Nagyon kevés gyenge pontja van, és ha ellenfelei (és szövetségesei) nem fordítanak rá kellő figyelmet, akkor idővel a térség leghatalmasabb erejévé válhat.
A kegyetlen és bosszúálló Kalifa nyomort és pusztulást hoz saját és ellenségei népére egyaránt. Ha zsarnoki terveit sikerül megvalósítania, páratlanul kegyetlen harci módszereivel még nagyon sok bajt zúdíthat a nyakadba.
Fülöp király a dicsőség és elismerés reményében vágott bele sivatagi kalandjába. Makacs ragaszkodása lovagjaihoz, mint seregének legfőbb ütőerejéhez, sokszor döntötte már el a csata kimenetelét. Csak sajnos szinte mindig az ellenfél javára.
A Kígyónak ugyan van némi sütnivalója birtoka igazgatásához, a harchoz viszont nem sokat konyít. Szívesebben fogad fel zsoldosokat, akik elvégzik helyette a piszkos munkát.
Az Oroszlánszívű egészen jól eligazgatja birtokait, egészen jól egy katonához képest. Igazi lovagkirályként azonban ő is a csatamezőn érzi igazán otthon magát, és nem gyertyafény mellett a számadások fölé görnyedve. Merész harcos, aki nem ismeri a félelmet, nincs, ki nála jobban értene a várostrom művészetéhez.
A Patkány szánalmasan gyenge gazdaságirányítási képességei,és a hadászat legalapvetőbb ismereteinek teljes hiánya teszi a játék messze leggyengébb ellenfelévé.
A Szaladin minden más uraságnál jobban tudja, hogyan kell igazgatni egy sivatagi gazdaságot. Ő nem fogja elsietni a háborúskodást, viszont, amikor seregei végre megindulnak, akkor biztos lehetsz benne, hogy ő van fölényben. Elsöprő fölényben.
A Szultán inkább költő, mint harcos, aki jobban szeret végtelen lakomákon ünnepelni, mint birodalmának apró-cseprő, ám annál bosszantóbb ügyeivel foglalatoskodni. Röviden szólva: nem ő a sivatag legélesebb pengéje. Népe mindennek ellenére szereti őt, és katonái a vérüket adnák, hogy megvédjék vezérüket a veszedelemtől.